Запрошуємо взяти участь у Першій міжнародній науковій конференції пам'яті Костянтина Тищенка

17.04.2024

Київський національний університет імені Тараса Шевченка запрошує до участі у Першій міжнародній науковій конференції, присвяченій вшануванню пам’яті професора Костянтина Тищенка – «Лінгвосфера учора, сьогодні, завтра», яка відбудеться 10-11 жовтня 2024 року.

Робота конференції запланована за такими напрямами:

1. Метатеорія мовознавства професора Костянтина Тищенка. Структура лінгвістичного знання.
  2. Методологічні підходи в сучасному мовознавстві: теорія та практика.
  3. Новаторство в лінгвістичній термінології професора Костянтина Тищенка та проблеми сучасного термінознавства.
  4. Десигніка. Теорія слів.
  5. Індоєвропеїстика та етимологія у дослідженнях професора Костянтина Тищенка.
  6. Стародавня історія та лінгвістична еволюція. Контекстуально-топонімічний метод професора Костянтина Тищенка.
  7. E pluribus unum: українська мова на перехресті історичних шляхів. Дарунки від сусідів.
  8. Питання топоніміки та антропоніміки: спадок Костянтина Тищенка і сучасність.
  9. Світ Сходу у мовознавчій спадщині професора Костянтина Тищенка.
  10. Лінгвістика як точна наука: мовні закони і закономірності.
  11. Соціальні фактори мовного статусу: демографічна, економічна, політична потужність. Мови світу сьогодні. Розвиток мови в епоху глобалізації.
  12. Психічні підвалини мовної компетенції.
  13. Професор Костянтин Тищенко як педагог. Когнітивні механізми засвоєння іноземної мови. Інноваційні методи викладання мов у цифрову епоху.
  14. Інформаційні технології в освіті та науці.
  15. Багатомовність і мультикультуралізм у сучасному світі. Мовне прогнозування.
  16. Мова та виклики сучасної інформаційно-цифрової ери. Формування нової лінгвістичної парадигми.

Також заплановано проведення круглого столу: «Лінгвістичні музеї світу: проблеми становлення та перспективи розвитку»

Робочі мови конференції: українська, чеська, польська, англійська, німецька, французька, італійська.

Для участі у Конференції необхідно заповнити гугл-форму із зазначенням відомостей про учасника до 1 вересня 2024 року, або надіслати заявку електронною поштою на адресу: i.holubovska@knu.ua

Організаторами конференції є структурні підрозділи КНУ імені Тараса Шевченка: Навчально-науковий інститут філології, Лінгвістичний музей імені професора Костянтина Тищенка, Історичний факультет, Факультет соціології, Факультет психології, Географічний факультет, Факультет інформаційних технологій. А також Інститут мовознавства імені О.О. Потебні НАН України, Кафедра сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича філологічного факультету ЛНУ імені Івана Франка, Філософський факультет Університету Масарика (Брно), Дім мов Сапієнца (Університет Сапієнца в Римі).

За інформацією Лінгвістичного музею імені Костянтина Тищенка