Андрій Лісяк

АНДРІЙ ЛІСЯК

23 роки, боєць 110 бригади ТРО; студент ННІ філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Героїчно загинув 3 лютого 2023 року на Донецькому напрямку, захищаючи територіальну цілісність та Незалежність України.

До Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій Лісяк вступив у 2018 році в ННІ філології на освітню програму «Мова і література гінді та переклад, англійська мова», а в 2019 році перевівся на освітню програму «Німецька філологія та переклад, англійська мова».

В ННІ філології розповіли, що Андрій Лісяк був успішним та наполегливим. Він склав літню сесію, але не встиг захиститися – з початком повномасштабного вторгнення Андрій разом із батьком пішли в тероборону Запоріжжя. З літа воював у 110 бригаді ТРО на Донецькому напрямку. Після перемоги мав намір захистити бакалаврську роботу.

Однокурсниця Андрія Аня Старова, підкреслила: «Андрій говорив, що буде на війні "до перемоги", він казав, що не погодиться, на ротацію навіть якщо запропонують. Він був дуже відважним та сміливим, казав, що не має бути жодних поступок росії, і він готовий працювати тяжко, лише б тільки його діти й онуки жили у вільній Україні».

У Запорізькій бригаді Сил тероборони, до якої він зголосився добровольцем, Андрієві пропонували стати військовим перекладачем. Однак він не захотів працювати в штабі й піхотинцем вирушив на передову: «Цілеспрямований, принциповий, він завжди висловлював свою думку, навіть якщо це створювало йому проблеми. Так само не зміг залишитись осторонь і 24 лютого 2022 року. Приблизно о 8 вечора Андрій написав нам, що вони з татом вже у військкоматі. На запитання: "Андрію, навіщо? Ти студент, у тебе немає ні армії за плечами, ні бойового досвіду", – він відповів коротко – "Ну я б не пробачив собі просто"», – розповіла однокурсниця героя-шевченківця Аліна Боєва.

«Андрій Лісяк зростав у Запоріжжі, в місті справжніх козаків, які любили волю, свободу та справедливість. Таким він був волелюбним, справедливим, чесним, сміливим», – зауважила співробітниця відділу зв’язків з громадськістю ННІ філології Олександра Касьянова.

Про притаманні Андрію патріотизм та зацікавленість історією України згадала у своєму спогаді про одногрупника Наталія Шеремета. Дівчина розповіла: «Ми часто обговорювали різні історичні факти, події, персоналії, жартували на історичну тематику. Андрій казав, що його дідусь багато розповідав йому про минуле, а тому він добре знав, хто друг, хто ворог, і якою буває ціна капітуляції. Думаю, через це й не вагався, що робити 24 лютого 2022 року».

За словами однокурсників, вони завжди були на зв’язку з Андрієм. Старалися допомагати за можливості. У січні 2023 року Кафедра германської філології та перекладу ННІ філології долучилася до збору коштів на закупівлю дрона для підрозділу, в якому служив Андрій.

31 січня 2023 року на фб-сторінці кафедри з’явився допис: «Друзі! Не так давно ми збирали гроші для хлопців з бригади, де служить наш студент Андрій Лісяк. Сьогодні Андрій надіслав звіт – дрон приступає до роботи!». А 5 лютого університетську громаду сколихнула трагічна звістка про загибель Андрія Лісяка. «Не передати шок і горе, яке ми всі тоді пережили і переживаємо […] Андрій досі в нашій телеграм-групі, але більше туди нічого не зможе написати, не зможе покепкувати з того, які ми песимісти. В нас досі закріплене опитування "Де святкуємо день перемоги над кацапією?", яке він створив. Він сам обрав Ялту. Так боляче усвідомлювати, що він з нами більше ніколи нічого не зможе відсвяткувати…», – сказала Аліна Боєва.

Молодиий, розумний, відважний воїн Андрій Лісяк віддав найцінніше – життя за волю і незалежність України. Він до останнього подиху вірив у перемогу України. Пам’ятати про це і робити все від нас залежне, аби наближати перемогу – наш обов’язок!

Андрій Лісяк Андрій Лісяк

Андрій Лісяк Андрій Лісяк

Андрій Лісяк Андрій Лісяк

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024