Інститут філології КНУ налагоджує освітні зв’язки зі Швецією

13.09.2018

До Інституту філології КНУ завітав із робочим візитом представник Гетеборзького університету (Швеція) – найбільшого закладу вищої освіти Скандинавії.

Томас Росен, викладач університету в Гетеборзі, перебував в Інституті філології упродовж 11-12 вересня 2018 року. Мета дружнього візиту шведського славіста – налагодження співпраці поміж Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Гетеборзьким університетом.

Томас Росен радо зустрівся з адміністрацією Інституту філології та провів низку пізнавальних і цікавих лекцій для українських студентів, які фахово вивчають шведську мову. Налагодження міжнародної співпраці між двома університетами передбачає в подальшому двосторонній обмін студентами. Тому студенти Інституту філології, які вивчають шведську мову, отримають можливість стажуватися в одному з провідних університетів Швеції, натомість студенти зі Швеції зможуть удосконалювати власні знання української мови в Києві, під час спілкування з її безпосередніми носіями.

Останній аспект партнерських освітніх відносин між КНУ та шведським навчальним закладом є особливо цінним, оскільки виключно в Гетеборзькому університеті, єдиному серед освітніх закладів у Швеції, викладається українська мова.

Довідково: Гетеборзький університет (шведською – Göteborgs universitet, латиною – Universitas Gothoburgensis) надає освітні послуги з 1891 року, наразі загальна кількість його студентів налічує близько 26 000 осіб. До структури Університету Гетеборга увійшли кращі міські навчальні заклади, що об’єднали медичну, образотворчу, економічну, педагогічну, гуманітарну сферу й навіть царину IT-технологій.

За матеріалами Олександра Стасюка,

доцента кафедри германської філології та перекладу;

фото – Валерій Попов;

Інститут філології КНУ