Органи студентського самоврядування Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Студентське самоврядування функціонує в межах Університету, факультету, Студмістечка та гуртожитку. Найменшим органом самоврядування є академічна група.

Студентський парламент Університету (СПУ) – це виконавчий орган студентського самоврядування Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Мета органу – захищати думку студентів, відстоювати їхні права та реалізувати право брати участь у керуванні Університетом.

До складу Студентського парламенту Університету входить обраний голова СПУ, його заступники, голови департаментів та призначений головою секретар. У межах СПУ функціонують наступні департаменти: культурно-мистецький, спортивний, інформаційний, соціальний, юридичний та департамент міжнародної співпраці. Департаменти створюються за розпорядженням голови СПУ. Кожен з департаментів проводить різноманітні культурні, мистецькі, благодійні та спортивні заходи, втілює в життя безліч ідей та проєктів, ініціює співпрацю з різними організаціями. Завдяки роботі у них ви зможете покращити свої лідерські, організаційні та творчі здібності, які стануть у пригоді вам протягом усього життя.

Кожен структурний підрозділ Університету має власний Студентський парламент. Голови всіх підрозділів Університету обираються щорічно шляхом прямих таємних виборів. На рівні кожного структурного підрозділу функціонують департаменти, створені за потреби і специфіки підрозділу.

Студентська рада студмістечка (СРС) – це орган самоврядування, який функціонує в межах студмістечка Університету. Члени СРС захищають права мешканців гуртожитків, представляють всіх студентів-мешканців студмістечка у відносинах з адміністрацією. На рівні гуртожитку існує Студентська рада гуртожитку. Голова СРС та голови СРГ обираються строком на один рік шляхом прямих таємних виборів.

Вищим представницьким органом студентського самоврядування є Конференція студентів Університету. До її складу за посадами входять голова СПУ, голови Студентських парламентів факультетів/інститутів, голова СРС, голови СРГ, а також делегати від кожного структурного підрозділу, обрані шляхом прямих таємних виборів. Кількість делегатів від підрозділів Університету є пропорційною відповідно до Положення про органи студентського самоврядування.

Кожен студент Університету має право голосу. Студентські вибори в межах Університету організовує і проводить Центральна виборча комісія студентів.

ЦВК студентів Університету – вищий колегіальний виборчий орган студентів Університету, обраний та уповноважений КСУ здійснювати: виборчу діяльність з організації обрання студентів до органів студентського самоврядування, органів громадського самоврядування, представників студентів до Вченої ради, представників студентів на вибори ректора; захист виборчих, громадянських прав та свобод студентів. Складається з: голови, заступника голови, секретаря, членів ЦВК студентів. У своїй діяльності ЦВК студентів покладається на систему виборчих органів студентів структурних підрозділів Університету, Виборчі комісії студентів, що здійснюють безпосередньо організацію виборчого процесу, виконуючи рішення ЦВК студентів.

ПОЛОЖЕННЯ про студентське самоврядування Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Керівний склад:

Якщо ви хочете долучитися до роботи Студентського парламенту Університету, будь ласка, заповніть анкету і ми з вами обов'язково зв'яжемося :) Анкета

Контактна інформація:

Адреса: 01033 м. Київ, вул. Володимирська, 60, Студентський парламент Київського національного університету імені Тараса Шевченка

E-mail: spu.letters@gmail.com
Web: sp.knu.ua

Офіційна сторінка студентського парламенту Київського національного університету імені Тараса Шевченка в Facebook  Офіційний канал студентського парламенту Університету в месенджері Telegram Офіційний аккаунт студентського парламенту Університету в мережі Instagram
Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2020