Університет запрошує на Дні науки

07.11.2019

Київський національний університет імені Тараса Шевченка спільно з Міністерством освіти і науки цьогоріч вперше долучаються до масштабного проекту молодих українських вчених з популяризації науки, приуроченого до Днів науки.

Заходи пройдуть 9-10 листопада в Києві, Івано-Франківську та Запоріжжі на різних локаціях – у музеях, ЗВО, наукових інститутах тощо. Усі заходи – відкриті та безкоштовні.

Локація у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка працюватиме 09 листопада з 12:00 до 14:00.

На відкритті заходу зі вступним словом виступить Міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

До уваги гостей університетської локації будуть запропоновані 3 унікальні лекції:

• Про дослідження стародавньої цивілізації майя в джунглях Мексики, Гватемали, Белізу та Гондурасy від першого заступника Міністра освіти і науки Юрія Полюховича;
  • Про нейробіологічну природу походження чхання у людей від нейрофізіолога, біофізика і молекулярного біолога Олексія Болдирєва;
  • Про пошук нових сучасних ідей для ліків від поширених хвороб говоритиме професор Інституту високих технологій Ігор Комаров.

Місце проведення: м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 329 Головного навчального корпусу.

На інших локаціях також можна буде послухати та побачити багато цікавого. Наприклад, приєднатися до екскурсії найстарішою обсерваторією Києва або Музеєм лісових птахів і звірів, дізнатися про ранню діагностику онкозахворювань, наслідки вживання молока, як народити Супермена, де та коли найбільше ризиків захворіти на інфекційні хвороби. Гостям Днів науки покажуть перших ГМО домашніх улюбленців, як видалити кліща, скільки мікроорганізмів населяє повітря в приміщеннях та на дворі, зокрема, у сушарках для рук тощо. Про всі заходи та локації можна дізнатися в програмі на сайті Днів науки https://dni-nauky.in.ua/

Довідково: Дні науки проводяться щорічно, починаючи з 2013 року, відразу в кількох містах України. Акція, приурочена до Днів науки, проходить двічі на рік –  у травні (до Всеукраїнського Дня науки) і 10 листопада (до Всесвітнього дня науки). У цей час наукові інститути, ЗВО, лабораторії, обсерваторії, музеї відкривають свої двері для відвідувачів та пропонують їм цікаві лекції чи демонстрації наукових дослідів і обладнання, майстер-класи, екскурсії.

Науково-дослідна частина КНУ