«Alma Latinoamericana» єднає культури

20.10.2017

У КНУ пройшов культурно-мистецький фестиваль на честь 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та країнами Латинської Америки.

25 років тому, коли наша держава остаточно самовизначилася і розпочала шлях незалежності, країни Латинської Америки не тільки визнали її, але й офіційно встановили з Україною дипломатичні відносини (6 січня 1992 року було підписано Протокол про встановлення дипломатичних відносин між Україною та Аргентинською Республікою). За 25 років зв’язки між нашими країнами набули високого ступеню зрілості, взаємної поваги та розуміння. Не останнє місце в цьому процесі займає і співпраця в культурно-гуманітарній сфері (запровадження між Україною та Аргентиною безвізового режиму, укладення нашими урядами угоди про взаємне визнання документів про вищу освіту тощо).

Прекрасним підтвердженням міцних культурних зв’язків став і фестиваль «Alma Latinoamericana», організований Історичним факультет КНУ (кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн), Українською Асоціацією Американістики, Асоціацією кубинців в Україні, студією «Сальса клуб Київ» за сприяння та участі Посольств країн Латинської Америки.

Як зазначали організатори заходу, його мета – формування позитивного іміджу України на міжнародній арені шляхом поглиблення співпраці в галузі культури, а також популяризація традиційної танцювальної та музичної культури країн латиноамериканського регіону серед молодого покоління нашої держави.

У концертній програмі фестивалю брали участь представники танцювальних шкіл та фольклорних колективів м. Києва (Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Веснянка» КНУ імені Тараса Шевченка (художній керівник Ярослава Нероденко), Народна хорова капела «Дніпро» КНУ імені Тараса Шевченка (художній керівник Ірина Душейко), «Сальса Клуб Київ», «Afro-Cubano Dance Studio», «La Ronda de Kiev», «Amigos del tango», «Abailar!», «Capoeira Ukraine. Camará», «Florde Sacuanjoche»), а також студенти історичного факультету: Анастасія Сахарова, Олена Новік (ІІІ курс), Денис Зваричук (І курс магістратури).

Учасників фестивалю щиро привітав проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв'язки) Університету Петро Бех, відзначивши важливість подібних заходів для «суттєвого імпульсу подальшій інтенсифікації контактів між нашими країнами».

Українсько-латиноамериканські культурні зв’язки якнайкраще ілюстрували ведучі концерту – колоритні представники українського та латиноамериканського етносів – справжня господиня Наталія Шевченко (кандидат історичних наук, доцент історичного факультету КНУ) і темпераментний Пауель Рейнальдо (керівник студії «Сальса клуб»). Загалом святкова атмосфера, створена учасниками фестивалю, не розвіялася навіть після його завершення, а всі гості мали можливість ознайомитися також і з виставкою сувенірної продукції латиноамериканських майстрів андського регіону.

Прокоментувати матеріал та прочитати більше новин ви зможете на сайті прес-центру