«Світові тенденції та перспективи розвитку фінансової системи України»

02.11.2015
29-30 жовтня 2015 року на економічному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка під егідою кафедри фінансів відбулась ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Світові тенденції та перспективи розвитку фінансової системи України». Основними тематичними напрямами роботи конференції були: національні фінансові системи в умовах посилення глобалізаційних процесів; фінансова політика та функціонування фінансової системи України; фіскально-бюджетний механізм у забезпеченні соціально-економічного розвитку України; корпоративні фінанси та конкурентоспроможність національної економіки; світові тенденції та розвиток національного фінансово-кредитного ринку в умовах фінансової глобалізації; фінансова криза та соціально-політична ситуація в Україні.

Серед 149 учасників конференції представники 21 вишу України та 10 вищих навчальних закладів зарубіжних країн, наукових організацій, державних установ та організацій, а також установ банківського сектору. Науково-практичний захід пишається доволі широким представництвом зарубіжних країн (Азербайджанська Республіка, Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Іспанія, Італія, Румунія, Данія, Норвегія, Швеція, Oб’єднані Арабські Емірати). У конференції прийняли участь 31 доктор наук та 60 кандидатів наук.

У пленарному засіданні 29 жовтня взяли участь представники Міністерства фінансів України, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Навчально-наукової державної установи «Академія фінансового управління» Міністерства фінансів України, провідних вишів країни, а саме: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Університету митної справи та фінансів, Національного університету державної податкової служби України, Черкаського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи», Національної академії управління та ін.

Серед зарубіжних учасників конференції на пленарному засіданні свої доповіді представили Мансур Бархударов, к.е.н., доцент, декан факультету міжнародних економічних відносин Азербайджанського державного економічного університету (вищий навчальний заклад, що є співорганізатором конференції), а також Ове Уруп-Медсен (Данія) – керівник програми професійного розвитку НАТО-Україна.

30 жовтня конференція продовжила свою роботу в секціях.