Книга пам'яті Університету

23.10.2021

22 жовтня 2021 року на 93 році пішов із життя відомий вчений-фізик, доктор фізико-математичних наук, колишній декан фізичного факультету, засновник кафедри фізики функціональних матеріалів і її перший завідувач, професор Петренко Петро Васильович.

Усе свідоме життя Петра Васильовича – педагогічне, наукове, організаторське – нерозривно пов’язане з Університетом. Тут він навчався, понад шістдесят років викладав, керував науковою роботою студентів, аспірантів, докторантів, очолював наукові дослідження, кафедру, факультет.

Після закінчення Університету у 1952 Петро Васильович пройшов шлях від асистента до професора, а у 1985 – 1990 роках був деканом фізичного факультету. Всередині вісімдесятих започаткував в Університеті дослідження впливу радіаційного опромінення на властивості сплавів і діелектриків для створення радіаційно стійких матеріалів, які витримують екстремальні умови космосу. Заснував кафедру радіаційної фізики, яку очолював до 1994 року. Під його керівництвом виконані піонерські теоретичні й експериментальні дослідження природи міжатомних взаємодій у твердих тілах і впливу міжатомних кореляцій на електронну структуру, механічні, електрокінетичні, магнітні властивості та на радіаційну стійкість сплавів. Розробив радіаційну технологію зміцнення інструментальних сталей та титанових радіаційно стійких матеріалів для космічних апаратів. Він автор понад 250 наукових праць, патентів, винаходів і навчальних посібників.

Світла пам’ять про Петра Васильовича – видатного науковця, організатора, вчителя, людину доброї вдачі назавжди збережеться в серцях його рідних і близьких, колег і учнів – усіх, хто його знав.

Прощання відбудеться 25 квітня 2021 року о 12:00 на Байковому цвинтарі Києва.

Колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка висловлює щирі співчуття близьким Петра Васильовича та всім, хто знав цю світлу людину.