Круглий стіл «Наука ХХІ століття — вікно у майбутнє»

21.11.2014
21 листопада у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл «Наука ХХІ століття — вікно у майбутнє». Від імені його організаторів учасників привітали ректор КНУ академік Леонід Губерський, президент Малої академії наук Станіслав Довгий, Надзвичайний та Повноважний посол Франції в Україні Ален Ремі. Юним науковцям,які досягли значних результатів у своїх наукових дослідженнях, було вручено премії імені Жоржа Шарпака, лауреата Нобелівської премії з фізики 1992 року, видатного французького фізика і громадського діяча, який народився в Україні. Вчений був одним із засновників Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН),а також французької асоціації підтримки наукової освіти в школі. Серед інших премії отримали і троє наших студентів: Сергій Сябер (дослідження, пов’язані з запорошеною плазмою), Олена Гринькевич (проблеми квантової теорії поля) та Дмитро Дубовий (теоретичні дослідження нанокапсул).

Круглий стіл завершився підписанням Меморандуму про співпрацю КНУ імені Тараса Шевченка з організацією «Міжнародний рух за науково-технічне дозвілля» (MILSET) та Міжнародною асоціацією «Європейська мала академія наук».