У КНУ завершено черговий курс підвищення кваліфікації із радіаційної безпеки

05.07.2022

Співробітники Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели чергові курси підвищення кваліфікації «Радіаційна безпека при здійсненні окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» для слухачів із різних регіонів України.

Заняття відбувалися в період від 27 червня до 01 липня 2022 року. Слухачами тематичного курсу стали близько 70 спеціалістів із різних регіонів України. Значну кількість учасників навчальної групи склали медичні працівники, адже використання іонізуючого випромінювання в медицині повсякчас збільшується. Лектори зосередили основну увагу цього разу на висвітленні таких тем, як робота з радіоактивними матеріалами, особливості використання джерел іонізуючого випромінювання в медицині й інших галузях. Навчання й перевірка знань відбувалися згідно з вимогами Наказу Державної інспекції ядерного регулювання України від 02 жовтня 2014 року № 143 про «Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб’єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії».

Під час офіційного відкриття курсів підвищення кваліфікації із радіаційної безпеки директорка Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Людмила Асламова наголосила на важливості регулярного оновлення подібних знань, із огляду на ведення повномасштабних воєнних дій в Україні: «У складний для нашої держави час радіаційна безпека залишається однією зі стратегічних складових національної безпеки. Дотримання вимог законодавства, норм, правил і стандартів із радіаційної безпеки в умовах непростого українського сьогодення зазнає постійних загроз і викликів. Для фахівців, професійна діяльність яких пов’язана з радіаційною безпекою, важливо чітко розуміти алгоритм дій у разі надзвичайних ситуацій, наприклад, під час радіаційної аварії або вторгнення озброєного ворожого контингенту. Саме цьому буде присвячено заплановані заняття для їхнього ефективного проведення, відповідно до мети й очікуваних результатів самих слухачів».

Лекторами курсів підвищення кваліфікації із радіаційної безпеки виступили науковці, викладачі-практики й представники Держатомрегулювання України. Кожен із запрошених до участі в курсі лекторів є професіоналом зі значним досвідом практичної роботи безпосередньо на радіаційно небезпечних об’єктах.

За результатами складання заліку, відмінниками навчання визнано таких слухачів, як:

• Василь Бурба – електромеханік із ремонту й технічного обслуговування рентгенівського обладнання, ФОП Заровський Микола Іванович;
  • Людмила Пономаренко – головна експертка із дорогоцінних металів відділу експертизи цінностей, Національний банк України.

За словами організаторів курсів, слухачі схвально відгукнулися про:

• застосування новітніх методів навчання із використанням дистанційних технологій;
  • якнайбільшу адаптацію лекційного матеріалу до потреб слухачів;
  • ґрунтовну теоретичну частину курсу в поєднанні з їхньою ж деталізованою практичною складовою.

Організатори курсів підвищення кваліфікації на базі Навчально-наукового центру радіаційної безпеки КНУ імені Тараса Шевченка сподіваються, що подібні навчання сприяють обміну досвідом між фахівцями із радіаційної безпеки в різних галузях і регіонах України; гарантують слухачам розвиток особистих підходів і оцінок для нагального вирішення потенційних кризових ситуацій на радіаційно небезпечних об’єктах; допомагають запобігати радіаційним аваріям.

За інформацією директорки ННЦРБ КНУ, Людмили Асламової