Університет долучився до святкування 3-го Всесвітнього дня логіки

19.01.2021

14 січня 2021року відзначили 3-їй Всесвітній день логіки, що входить до календаря міжнародних днів UNESCO through CIPSH.

Факультет комп’ютерних наук та кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка долучився до святкування цього дня,  у якому взяли участь провідні логіки з 40 країн світу. Від України з привітальним словом виступив професор факультету М. С. Нікітченко, який є також діючим головою Українського логічного товариства.

В рамках Всесвітнього дня логіки на факультеті відбулася Міжнародна наукова конференція «Математичні основи інформатики 2020» (Mathematical Foundations of Informatics MFOI-2020).  Її рганізаторами виступили факультет комп’ютерних наук та кібернетики і кафедра теорії та технології програмування КНУ імені Тараса Шевченка, Інститут математики та комп’ютерних наук (Молдова), Університет Александру Іоана Куза (м. Ясси, Румунія), Міжнародне товариство логіки та штучного інтелекту (Молдова), Українське логічне товариство.

Конференцію відкрив декан факультету професор Анатолій Анісімов.  Він окреслив основні етапи розвитку інформатики в рамках Київської школи кібернетики В. М. Глушкова та зауважив, що тематика представлених на конференції досліджень є важливою для подальшого розвитку технологій майбутнього.

Було оголошено результати Конкурсу Українського логічного товариства для молодих вчених. Їх оголосив голова журі конкурсу професор Анатолій Петравчук.  Переможцем обрано доцента, к.ф.-м.н. Євгена Іванова за роботу «On Induction Principles for Partial Orders». Він представив свою роботу на VI Міжнародній конференції з математичних основ інформатики MFOI-2020.»

Варто зауважити, що Євген Іванов закінчив з відзнакою факультет комп’ютерних наук та кібернетики нашого Університету. Отримав ступінь доктора філософії КНУ імені Тараса Шевченка та Університету імені Поля Сабатьє  (Тулуза, Франція).

Відбулися також онлайн-лекції. Серед них:

·     Prof. Dr. Andrei Arusoaie, Alexandru Ioan Cuza University of Iasi, Romania, «Certification in Matching Logic»;

·     Prof. Dr. Adrian Iftene, Alexandru Ioan Cuza University of Iasi, Romania, «Using Artificial Intelligence in Medicine»;

·     Prof. Dr. Segiy Kryvyi, Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ukraine, «Algebra, Informatics, and Programming»;

·     Prof. Dr. Alexei Muravitsky, Northeastern University in Chicago, USA, «On Nonmonotonic Consequence Relations»;

·     Prof. Dr. Mykola Nikitchenko, Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ukraine, «Defining Program Logics: Three-level Scheme»;

·    Prof. Dr. Grygoriy Zholtkevych, V.N.Karazin Kharkiv National University, Ukraine, «Category-theoretic Approach to Modelling Program Domain Structure and Its Behaviour».

·    Moshe Vardi. From Aristotle to the iPhone

·    Martin Davis. Algorithms, Equations and Logic

За матеріалом факультет комп’ютерних наук та кібернетики КНУ