Жовтневе позачергове засідання Вченої ради

23.10.2020

23 жовтня 2020 року відбулося позачергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Перевіривши наявність кворуму, Голова вченої ради, ректор Леонід Губерський відкрив засідання Вченої ради Університету та оголосив порядок денний.

Головним питанням засідання було обрання на посади науково-педагогічних працівників після проходження за конкурсом. Ректор ознайомив членів Вченої ради зі списком кандидатур, допущених до участі в конкурсі на заміщення вакантних посад завідувачів кафедр, професорів, які були рекомендовані колективами ННЦ «Інститут біології і медицини», ННІ «Інститут геології», Інституту журналістики, Інституту міжнародних відносин, Інституту права та Інституту філології. Обрання на посади відбулося шляхом таємного голосування.

Далі члени найвищого колегіального органу Університету заслухали голову Постійної історико-меморіальної комісії Вченої ради Івана Патриляка щодо присвоєння одній з аудиторій хімічного факультету імені професорки Ольги Запорожець та встановлення на географічному факультеті меморіальної дошки академіку Ярославові Олійнику.

Директор ННІ «Інститут Геології» Сергій Вижва виступив з клопотанням від Інституту щодо присвоєння звання почесного доктора Київського національного університету імені Тараса Шевченка ректору НТУ «Дніпровська політехніка», академіку НАН України Геннадію Півняку.

Проректорка з наукової роботи Оксана Жилінська повідомила, що чотирьох аспірантів Університету відзначено іменними академічними стипендіями у 2020/2021 навчальному році. Так, стипендію Кабінету Міністрів України призначено аспіранту третього року навчання географічного факультету Олександру Бончковському. Академічні стипендії імені М. С. Грушевського призначено трьом аспірантам другого року навчання: Вікторії Волошиній (механіко-математичний факультет), Аліні Опрелянській (Інститут філології), Олександру Сташку (фізичний факультет). Також проректорка проінформувала членів Вченої ради щодо оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад наукових співробітників.

Наостанок ректор Університету Леонід Губерський звернув увагу на вкрай складну ситуацію із захворюваністю, спричиненою COVID-19. Він вкотре наголосив на необхідності дотримання всіх протиепідеміологічних норм. Ректор подякував усім за плідну роботу та побажав сил й міцного здоров’я.

Рішення позачергової Вченої ради буде оприлюднено на сайті Вченої ради Університету відповідно до встановленого порядку.