Новини

 

Нарада щодо вступу й навчання студентів-іноземців

16.10.2020

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася нарада за участі представників Міністерства освіти і науки України та Українського державного центру міжнародної освіти.

 

Захід відбувся 16 жовтня 2020 року в головному навчальному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка. Темою зустрічі стало обговорення актуальних питань щодо вступу й навчання іноземних студентів в умовах пандемії.

До участі в нараді було запрошено: від Міністерства освіти і науки України – заступника міністра Андрія Вітренка, від Українського державного центру міжнародної освіти – директорку Олену Шаповалову.

Інтереси Університету під час зустрічі представляли: ректор Леонід Губерський, проректори Петро Бех і Олександр Рожко, завідувачка Підготовчого відділення КНУ Галина Усатенко, директорка Інноваційного центру Світлана Березіна.

У вітальному слові до учасників наради Леонід Губерський презентував результати загальноуніверситетських напрацювань. Зокрема, ректор КНУ імені Тараса Шевченка представив етапи реалізації проєкту «Цифровий університет. Університет у смартфоні», доповів про можливості платформи дистанційної освіти «KNU Education Оnline», а також презентував нещодавно розроблену онлайн-платформу для спрощення процедури вступу для іноземних студентів.

Заступник т. в. о. Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко у своєму виступі зіставив новий проєкт КНУ імені Тараса Шевченка із основними складовими державної програми щодо популяризації освітніх послуг для іноземних громадян і відзначив, що наразі саме цей напрям є пріоритетним у стратегії Міністерства.

Проректор Петро Бех представив присутнім можливості й онлайн-інструменти платформи для спрощення процедури вступу іноземних студентів. Проректор наголосив, що презентований ресурс забезпечуватиме якнайширший супровід потенційному студентові: від знайомства із сайтом закладу вищої освіти до отримання наказу про зарахування на навчання того чи іншого вступника-іноземця.

Проректор Олександр Рожко оприлюднив подальші плани щодо створення нових модулів проєкту «Цифровий університет. Університет у смартфоні», які відіграватимуть помітну роль в іміджевій політиці Університету. За словами проректора, найближчим часом планується розробка модулю цифрової бібліотеки й модулю «Наука».

Світлана Березіна доповнила виступи колег інформацією про інструменти, завдяки яким планується налагоджувати ефективну комунікацію із потенційними абітурієнтами-іноземцями.

Галина Усатенко зауважила, що створенню онлайн-платформи передував ґрунтовний аналіз можливостей і потреб для вдосконалення системи освітніх послуг для іноземних громадян.

За результатами обговорень між представниками КНУ імені Тараса Шевченка, профільним міністерством та іншими учасниками перемовин було визначено аспекти, що вимагають подальшої співпраці між профільними Міністерствами й відомствами щодо спрощення вступу іноземних громадян на навчання до українських ЗВО.

 

За матеріалами Інноваційного центру КНУ 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2021