CNRS обрала КНУ співвиконавцем проєкту у сфері розробки лікування онкологічних захворювань

09.09.2020

Перша за версією Всесвітнього рейтингу наукових організацій Scientific International Rankings (SIR) наукова організація світу – Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS) обрала КНУ імені Тараса Шевченка співвиконавцем наукового проєкту у сфері розробки новітніх технологій для лікування онкологічних захворювань.

Ініційований корпорацією «Науковий парк Київський університет імені Тараса Шевченка» та Інститутом високих технологій Київського національного університету спільний проєкт Київського національного університету Шевченка й Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАНУ  здобув фінансування Європейської комісії Горизонт 2020.

Такий результат проєкту під назвою «Ultra-small Nanohybrides for Advanced Theranostics (UNAT)» (Надмалі наногібриди для поглибленої тераностичної («терапія + діагностика») діяльності) засвідчено у підсумковому звіті Рамкової програми досліджень та інновацій Marie Sklodowska-Curie Actions (MSCA), Research and Innovation Staff Exchange (RISE), Call:H2020-MSCA-RISE-2020.

Спільний проєкт, виконання якого відбуватиметься впродовж 2021–2024 рр., отримає фінансування у розмірі 832,6 тис. євро.

Науковий співкерівник гранту від Університету – завідувач кафедри нанофізики конденсованих середовищ Інституту високих технологій, доктор фіз-мат наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Скришевський Валерій Антонович – повідомив, що наукова тематика проєкту стосується відтворюваного виготовлення вуглецевих наногібрідів та їх стабільних дисперсій у воді; дослідження впливу токсичності наногібридів in vitro/ in vivo; розробки мультимодальних методів біовізуалізації з використанням наногібридів; визначення найбільш прийнятних умов лікування на основі електромагнітного впливу для ефективного блокування розвитку пухлин.

У проєкті візьмуть участь науковці з різних країн, а саме представники двох європейських університетів – Universite Claude Bernard Lyon 1 (Ліон, Франція) та Consiglio Nazionale Delle Ricerche (Фаєнца, Італія), а також приватної компанії «Bioemission Technology Solutions Ike» (Афіни, Греція). У дослідницьку команду Університету для виконання завдань проєкту будуть залучені наші фізики, біологи та хіміки.

Проректор з наукової роботи

О. І. Жилінська