Студенти ІФ КНУ стали призерами літературного конкурсу

03.07.2020

Бакалаври й магістранти Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка стали призерами Студентського літературного конкурсу «Жива троянда».

Співорганізаторами поетичного змагання щорічно виступають представники Центру літературної творчості ІФ КНУ й учасники Літературної студії імені Максима Рильського. Цьогоріч конкурс було ще й приурочено до 125-річчя від дати народження Максима Рильського, випускника КНУ імені Тараса Шевченка.

Учасникам було запропоновано надіслати на розгляд організаційного комітету свої поетичні твори або переклади. Роботи конкурсантів оцінювали представники студентського журі, зокрема, Богдан Братусь, Анна Комар, Дмитро Зозуля, Юлія Кузьменко, Мар’ян Кондратюк, Ірина Платон, Дмитро Луняка й Іванна Чорна. За словами представників журі, цьогоріч заявки на участь у мистецькому конкурсі подавалися від студентів і випускників Варшавського університету (Польща), Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Полтавського НПУ імені Володимира Короленка, Київського ліцею «Інтелект», Лозівського вищого коледжу мистецтв та інших ЗВО України. Найактивнішими учасниками «Живої троянди», звісно, стали самі студенти ІФ КНУ.

Професор Михайло Наєнко, директор Центру літературної творчості Інституту філології КНУ, відзначив: «Помітно, що цьогорічні конкурсанти відходять від постколоніальної проблематики, не так болісно інтерпретують національну символіку, але щиро переймаються філософією людської душі».

Серед переможців конкурсу «Жива троянда-2020» – четверо студентів Інституту філології КНУ. Зокрема, у номінації «Поезія», призові місця посіли:

• I місцеСвітлана Вертола, магістрантка 1-року навчання, спеціалізація «Літературно-мистецька аналітика»;
  • I місцеІлона Михніцька, студентка 3-го курсу бакалаврату, спеціальність «Літературна творчість»;
  • ІІ місцеЮлія Гупалюк, першокурсниця бакалаврату, спеціальність «Українська мова і література та західноєвропейська мова»;
  • ІІІ місцеАнтон Іщук, бакалавр 1-го року навчання, спеціальність «Українська мова і література та західноєвропейська мова».

Студентсько-викладацький колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка щиро вітає українську молодь із вагомими творчими досягненнями й бажає подальших професійних і мистецьких успіхів!

За матеріалами Михайла Наєнка,

Центр літературної творчості ІФ КНУ