Студенти КНУ здобувають навики громадянської освіти

12.03.2019

Київський національний університет імені Тараса Шевченка успішно співпрацює з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), наслідком двосторонніх партнерських відносин стало запровадження до навчального процесу інтерактивного курсу «Демократія: від теорії до практики».

Передбачається, що за допомогою цього інтерактивного курсу з громадянської освіти студенти КНУ опановуватимуть базові засади демократії. Серед перших слухачів курсу «Демократія: від теорії до практики» – студенти філософського факультету, котрі навчаються на першому й другому курсі за спеціальністю «Політологія». Найактивніші зі слухачів курсу вже встигли долучитися до тематичної кампанії IFES задля освіти українських виборців.

2–3 березня 2019 року було проведено дводенний тренінг із освіти виборців для регіональних координаторів Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). До участі в тренінгу долучилися студенти з Вінниці, Києва, Львова, Миколаєва, Сум, Харкова та інших населених пунктів України. Студенти прослухали інтерактивну лекцію щодо виборчого процесу й дотримання передбачених виборчих процедур, узяли участь у тематичному брейн-рингові, а також змоделювали безпосереднє проведення голосування та можливі ситуації під час чергового дня виборів.

Учасницею тренінгу від фундації IFES стала й студентка Університету, Наталія Мандебура. За її словами, усі, хто долучився до тренінгу, змогли за допомогою власних ґаджетів засвоїти базові знання щодо виборчого процесу в Україні, спробувати себе в ролі члена дільничної виборчої комісії (ДВК), особи керівного складу ДВК, спостерігача або виборця, а також потренуватися у вирішенні непростих ситуацій, котрі можуть спіткати кожного на виборчій дільниці у день голосування. Наталія Мандебура переконана: «Основне завдання молодіжних координаторів не тільки спонукати однолітків відвідати свої виборчі дільниці в день голосування, але й допомогти не розгубитися в будь-якій із можливих ситуацій. Учасники таких і подібних інтерактивних освітніх заходів зможуть не тільки отримати практичні знання та поради, але й навчаться протистояти фальсифікаціям під час виборів. «Молодь не лайкає! Молодь голосує!» – із таким гаслом ми готуємося до перших наших виборів».

Усі охочі студенти КНУ імені Тараса Шевченка можуть долучитися до спільних із IFES заходів, варто лише стежити за анонсами подій на офіційному сайті Університету й сторінках студентського самоврядування в соціальних мережах.

За матеріалами Наталії Мандебури