Новини

 

Ректор в гостях студії Факти ICTV

10.08.2017

У своїй публікації Факти ICTV визнали Київський національний університет імені Шевченка найпопулярнішим вищим навчальним закладом:

«Вступна кампанія 2017 року завершилася. Університети підбивають підсумки.

Загалом до вишів подали заяви понад 511 тисяч вступників. Найпопулярнішим традиційно став Київський національний університет імені Шевченка – сюди захотіли поступити майже 60 тисяч.

Гість студії Леонід Васильович Губерський – ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Далі пряма мова.

– Як минула цьогорічна вступна кампанія?

– Вступна кампанія майже завершилась, ми маємо підстави підводити перші підсумки. Спочатку були проблеми з електронними серверами для подачі документів. Декілька разів система не витримувала. Збої відчули і ми, були деякі труднощі, але ми їх подолали завдяки нашим фахівцям. Ми почали приймати заяви так, як це було за програмовано у правилах прийому.

Заяв було на 10 тисяч більше, ніж минулого. Крім тих традиційно конкурентоспроможних спеціальностей, нас тішить те, що збільшилась кількість заяв на спеціальності природничо-математичного профілю на 15%: фізика, математика, біологія, хімія. Ми практично виконали всі орієнтовні плани державного замовлення на ці спеціальності.

Випадок із коефіцієнтами.

– На перешкоді вступнику з високими балами став сільський коефіцієнт 1,2. Він зіграв з хлопцем таку роль. Є проблема з тим, що сільські діти мають гірші можливості для вступу у провідні вузи країни, причин тут багато: сільський рівень школи, вчителювання. Цілий комплекс, який потрібно вирішувати на державному рівні. І для того, щоб їх підтримати – ввели коефіцієнт. Сільський, наприклад, 1,2 всього, але він дає певну кількість балів.

Цього року було 3 коефіцієнти: регіональний, галузевий та сільський. Галузевий – 1,3 – це для тих абітурієнтів, які йшли на ці спеціальності, які дуже потрібні суспільству. Ввели – правильно. Але досвід показав цьогорічний, що обов’язково потрібно повернутися до цього питання. Треба зробити детальний та ґрунтовний аналіз.

– На скільки зараз враховується ринок праці для того, щоб формувати бюджетні місця?

– Тут повинно бути чітка, цілеспрямована робота Міністерства економіки, роботодавців, Міністерства освіти та науки, спілки ректорів України, де конкретно вивчатимуть попит на спеціальності, дивлячись на 6 років вперед. Яких спеціалістів, та в якій кількості потребуватиме держава. Зараз, на жаль, цього не дотримуються і нема чітких, на мою думку, цифр, як нам треба планувати»

Джерело:  Вступна кампанія 2017: чому на бюджет взяли абітурієнтів з нижчими балами

Прес-центр 

 

 

 

 

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2018